Potáborko 2023

V pátek 3 . listopadu jsme se zase po více jak 4 měsících potkali se svými přáteli a vedoucími z tábora – tentokrát na chatě Annanberg nedaleko Andělské Hory.

Po dlouhé cestě vlakem a autobusem jsme konečně dorazili do Andělské Hory – kde nám ale ještě zbývalo vyjít strmý kopec, abychom se dostali k chatě. Všichni už jsme byli unavení, a tak jsme se už jenom ubytovali a popovídali si s našimi známými. K večeru jsme si zahráli nějaké hry na týmy, při kterých se soutěžilo formou „kdo co umí“. Páteční večer už končil, a tak jsme si jen zahráli na telefonech kahoot na téma tábor a nakonec si pustili video z táborových fotek. Celý den nás moc bavil a poté jsme šli spát.

Tento večer jsme neměli určenou večerku a mohli jsme si proto ještě povídat na pokojích a trávit společně čas.

Další den po snídani nás čekal delší výlet, kde jsme se vydali poznat okolí. Nakonec jsme došli až na zříceninu hradu, ze které byl krásný výhled do okolí. Všichni už měli hlad, a tak jsme si zde dali svačinu a šli zpět na ubytování, kde už byl připraven skvělý oběd . 

Po obědě jsme měli osobní volno a  poté následovala večeře. Po večeři jsme čekali na příjezd otce Strogana, aby nám mohl odsloužit mši svatou s nedělní platností. Otec je moc hodný a veselý kněz, který za námi rád jezdí na letní tábory a tráví tam s námi čas. Pokaždé má pro každého z nás nějakou vtipnou historku v záloze a je také vždy připraven nám se zaujetím mluvit o Pánu Bohu.

Po mši jsme se podívali na film a poté už jen ulehli do postele. 

V neděli jsme měli různé hry o náhodě, které byly zpestřením posledního dne. Pak už se jen hrály deskove hry a zpívalo se .Zbytek

 dne už se nesl v duchu balení, loučení se s přáteli, uklízení  a nakonec odjezdu domů.

Celou Víkendovku jsme si náramně užili a už teď se všichni těšíme na tábor nebo na jinou další společnou akci. 

Aneta Münsterova, účastnice tábora